Kenia: Poświęcenie seminarium

Zgromadzenie

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2017 roku, w Nairobi (Kenia) został poświęcony budynek nowego seminarium dla studentów teologii z  oriońskiej anglojęzycznej Delegatury Misyjnej Matki Kościoła. Uroczystościom przewodniczył Arcybiskup Nairobi Kardynał Jonh Njue. Obecni byli ks. Tarcisio Vieira FDP – Przełożony Generalny, Don Oreste Ferrari FDP – Przełożony Delegatury Misyjnej i Wikariusz Generalny, ks. Pierre Kouassi FDP – Radca Generalny, ks. Giuseppe Vallauri FDP – pierwszy orioński misjonarz w Kenii.

Od 2015 roku w Nairobi znajduje się międzynarodowe seminarium, w którym studiują anglojęzyczni współbracia i kilku kleryków z Afryki Zachodniej. Nowa oriońska rezydencja może pomieścić 44 osoby, w tym formatorów, i zastępuje stary dom, w którym były dostępne miejsca tylko dla 10 studentów. Nasi klerycy uczęszczają na zajęcia na Uniwersytecie Tangaza, na wydziale założonym przez 22 różnych Zgromadzeń. Uczelnia gromadzi około 4000 studentów z różnych dyscyplin, w tym około 600 studentów teologii.

Obecnie nasze Zgromadzenia posiada 6 domów formacji teologicznej: z językiem włoskim w Rzymie (Włochy), polskim w Łaźniewie (Polska), portugalskim w Belo Horizonte (Brazylia), hiszpańskim w Buenos Aires (Argentyna) , francuskim w Abidjan (Wybrzeże Kości Słoniowej) i angielskim w Nairobi (Kenia).